A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engelsiz Kariyer'de "HIZLI ADAY BUL" ile aradığınız engelli adaya anında ulaşın! Daha fazla bilgi için Engelsiz Kariyer'e Kurumsal üye olabilirsiniz.
Hızlı İş Ara:         

Haberler

Yazdır Arkadaşına Gönder    
BAÜ Sertifikalı İnteraktif Temel İşaret Dili Öğrenmenin Zamanı Geldi

Temel İşaret dili, ülkemizde sayıları 3 milyonu bulan İşitme ve konuşma engelliler tarafından kullanılan ve konuşma dilinden farklı olan el hareketlerini ve yüz mimiklerini içeren bir dildir. Sessizlikte Diyalog’un ev sahipliğinde Yasadikca.com ve Engelsizkariyer.com’ un profesyonel işaret dili tercümanları ve eğitmenleri ile birlikte hazırladığı ilk interaktif ve uygulamalı eğitim programı Bahçeşehir Üniversitesi'nde. 

İş ve sosyal hayatınızda doğru işaret dilini öğrenerek yep yeni bir dil konuşmayı öğrenin.

Temel İşaret dili, ülkemizde sayıları 3 milyonu bulan İşitme ve konuşma engelliler tarafından kullanılan ve konuşma dilinden farklı olan el hareketlerini ve yüz mimiklerini içeren bir dildir. Sessizlikte Diyalog’un ev sahipliğinde Yasadikca.com ve Engelsizkariyer.com’ un profesyonel işaret dili tercümanları ve eğitmenleri ile birlikte hazırladığı ilk interaktif ve uygulamalı eğitim programında öncelikle işitme engellileri tanıma, Türk İşaret Dili’nin (TİD) Osmanlı’dan günümüze tarihçesi, işitme engellilerin yaşam kültürü ve TİD’in gramer yapısı öğretilmektedir.

Badilik sisteminin özellikle uygulandığı eğitimler teorik ve pratik olarak verilmektedir. Hem konuşabilen profesyonel eğitimen ve hem de işitme engelli eğitimen olmak üzere derslere iki eğitmen katılmaktadır. İşaret dilinin temellerinin öğrenildiği bu programda amaç birebir uygulamalarla içselleştirme ve pekiştirmeyi en üst seviyede tutmak.

İşaret dilini öğrenerek İşitme ve konuşma engelli bireylerin toplumda kendilerini ortaya koymalarını sağlayarak iletişim olanaklarını arttırabilirsiniz. İşaret dilini bilenlerin sayısının arttırılmasını sağlayarak iş ve sosyal yaşamda işitme engellilerle karşılaşan her bir bireyin işitme engellilerin ihtiyaçlarını iletişim yolu olan işaret diliyle sağlama yeteneği ve becerisini kazandırmak. İş ve sosyal hayatınızda doğru işaret dilini öğrenerek yep yeni bir pencere daha açabilirsiniz. 

KİMLER İÇİN?  Öğrenciler, akademisyenler. Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışanlar ve özel sektörde çalışan yönetici ve çalışanlar. Sağlık sektöründe çalışanlar. Belediye gibi yerel yönetimlerde çalışanlar. Sporcu ve sanatçılar. Türk İşaret Dili alanında bilgi ve beceri kazanmak isteyenler ve kişisel gelişimde yepyeni bir dille başarıyı hedefleyenler gibi herkes katılabilir

SÜRE

72 saat

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?  İşaret Dili Genel Özellikleri, İşaret ve Beden Dili İlişkisi, İletişim ve Günlük Konuşma Dili, TİD’in Özelliklerine Göre Cümleler, TİD Cümlelerinde Ekler ve Zaman, TİD Cümlelerinde Ögeler, TİD’e Göre Hazırlıklı ve Hazırlıksız Konuşma gibi zenginleştirilmiş temel eğitim konuları yer almaktadır. 

Ayrıca katılımcılar 72 saatlik program sonrası İşaret diliyle cümle kurabilmeyi, soru sorabilmeyi, günlük hayatta gerekli olan kelimelerin işaretlerini, mesleğe yönelik işaretleri öğrenecekler. İşitme engelli eğitmenlerle uygulamalar yaparak pratiklerini geliştirilecektir. TİD eğitimleri  sonunda katılımcılar  TİD pratiğini geliştirerek iletişim kurma becerisi kazanacaklar.

EĞİTİMİN KAZANIMLARI

İkinci bir bir dil olarak kullanılan Türk İşaret Dili’nin temel bilgilerini doğru öğrenecek, İşaret diliyle kendini ifade etme, işitme engellilerle iletişim kurabilme becerilerine sahip olacak, İşitme engellilerle iletişim kurarak sosyal bütünleşmeye katkıda bulunabileceklerdir. 

BELGE 

Program sonunda yapılan sınav ile yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alanlar ve derslere en az yüzde 70 katılım  şartını  karşılayan  adaylara  sertifika  verilir. 

EK BİLGİ

Haftada iki gün toplam 6 saat olarak sunulacak eğitimler 3 ay sürecek 72 saatlik program katılımcıları eğitmen veya tercüman yapmaz. Sadece işaret dili temellerini öğrenerek işitme engellilerle temel iletişim becerisi kazanmayı sağlar.

Günlük 3 saat haftada 6 saat dersler haftaiçi;

1. Grup: Ptesi - Çarşamba (Akşam 19.00 - 21. 45)

2. Grup: Salı Perşembe (Akşam 19.00 - 21. 45)

3. Grup: Ctesi - Pazar (Sabah 09.00 - 11.45)

4.Grup: Ctesi - Pazar (Öğleden Sonra 13.00 - 15.45)

Not: Her grup en az 16 kişinin başvuru yapması ile sınıflar açılmaktadır. Kurumsal firmaların çalışanları içinde özel sınıflar açılmaktadır.

Dersler İstanbul Gayrettepe Metrosu içinde yer alan Karanlıkta Diyalog - Sessizlikte Dİyalog Sergi alanı White Box eğitim salonunda verilmektedir.

EĞİTMENLER

Bilge Çelikok, Halise Deler, Nermin Merdanoğlu

19-03-2016
Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."