A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Reklam: Engelleri aşmak için Türk Telekom hep yanınızda! Daha fazla bilgi için hemen tıklayın!
Hızlı İş Ara:         

Haberler

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Engellilere Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı Meslek Edindirme Kursu

Engellilere ücretsiz çağın en çok aranan “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” mesleğinde iş fırsatı. Kursu'nun 1. grup mülakatları için başvurular başladı. 1 grup için şanslı 10 engelli aday aranıyor.

Engelsizkariyer.com, Çalışma ve  İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile iş garantili engellilere yönelik ülkemizde ikinci kez, “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” kursu düzenliyor. Toplam 20 kursiyere 392 saatlik “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” eğitimi verilecek. Kursun 1. grup 10 kişilik sınıfı için başvurular başladı.

En çok nitelikli işgücüne ihtiyaç duyan bilişim sektöründe kariyer yapmak ve başarılı olan kursiyerler için %100 iş fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız  info@engelsizkariyer.com adresine Cv’lerinizi gönderebilirsiniz.

Kursa katılacak olan kursiyerlere günlük 20 TL. cep harçlığı verilecek. Kursu başarı ile tamamlayan ve sınavı geçen engelli kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma/sertifika verilecek.

Düzenlenen kursda verilecek eğitimin piyasa değeri 1 kursiyer başına 8.000 – 10.000TL.’dir. Bu kurs engelli kursiyerlere en kaliteli bilgisayar laboratuarında en iyi eğitmenler tarafından proje kapsamında ücretsiz olarak verilecektir. 392 saatlik Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı eğitimi ile birlikte Türkiye’nin önde gelen kariyer ve insan kaynakları uzmanları tarafından da kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Proje sahip olduğu gücü ve potansiyeli ile kursiyerlere kariyer basamaklarında benzersiz avantajlar ve fırsatlar elde etmelerini sağlayacak.

Engelsizkariyer.com sahip olduğu (firma/işveren portföyü) potansiyeli ile kursiyerlerin işe yerleştirilmesi garantisini vermektedir.

Gelişen bilişim dünyası yaşamımıza yeni yeni sektörler ve iş alanları kazandırmaktadır. Bilişim Teknolojileri (BT), beden gücü gerektirmeyen masa başında bilgisayara yatkınlıkları olan engellilerin istihdama kazandırılmasında büyük olanaklar ve kolaylıklar sunmaktadır. Projenin bu anlamda istihdama katkısı bilgisayar programlamacı (web yazılımcıları) arasına nitelikli ve vasıflı engellilerin kazandırılmasını sağlayacaktır. Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı kursu proje esasına dayalıdır. Bu projeyle engelliler, iş sorumluluğuna sahip, sevdikleri işlerde, sektöre ve firmalara verimlilik ve devamlılık getiren son derece başarılı bir işgücü kaynağı oluşturacak. Bilişim teknolojileri dünyasında artan iş kolları içinde en çok bilgisayar programlamacı (web yazılımcılığı) bilen elemanlar arandığı bilinmektedir. Bu durumda başarılı çalışanlar için işin sürekliliğini de beraberinde getirmektedir. Engellilerin bu konuda uzmanlaşmaları ve başarılı olmaları sektörde daha çok engellinin istihdamını teşvik edecek büyük bir iş potansiyeli oluşturacaktır.

 

Kursa başvuru yapacak adaylarda aranan kriterler:

-Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

-Emekli olmamak,

-En az lise mezunu olmak,

-Yaş aralığı 18 yaş ve üstü,

-Emekli dul ve yetim aylığı almıyor olmak,

-Matematiksel yatkınlığı olmak,

-%40-%60 oranı üzeri işitme engelli olmamak,

-%40-%60 oranı üzeri görme engelli olmamak,

-24 ay içinde İŞKUR'un açmış olduğu Meslek Edindirme Eğitimlerine katılmamış olmak,

-Kamudan her hangi bir ad altında maaş almıyor olmak,

-Sosyal güvenceli olarak bir işte çalışıyor olmamak şartları aranmaktadır.

İlgililere duyurulur.

Daha fazla bilgi için:

www.engelsizkariye.com

Tel: 0 212 505 5 605

Hemen Özgeçmişinizi (Cv) göndererek başvuru yapmak için:

info@engelsizkariyer.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

NOT: Özgeçmişini gönderen adaylarla yapılacak mülakatlarda yanlarında engellilik raporlarını da hazır bulundurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

25-07-2017
Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."