A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Türkiye''nin ilk ve tek engelli aday veritabanı ile istihdamın kalbi Engelsiz Kariyer''de atıyor. Daha fazla istatistik bilgi için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

ASTRAZENECA TÜRKİYE - İlaç Sanayi

Firmaya Ait İlanlar


Firma Hakkında

AstraZeneca, araştırma, geliştirme, reçeteli ilaçların üretimi, pazarlaması ve bu hizmetlerinin sunulması alanında faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden biridir.

31.6 milyar dolarlık sağlık hizmeti hacmi ile gastrointestinal, kardiyovasküler, merkezi sinir sistemi, göğüs hastalıkları, onkoloji, enfeksiyon ürünlerinde lider konumdadır.18 ülkede bulunan 26 üretim tesisinde, ürünlerin güvenli, yüksek kalitede ve az maliyetli olarak dünyanın her yerinde tedarik edilmesi sağlanmaktadır. AstraZeneca'nın tüm dünyada 66 bini aşkın çalışanı bulunmaktadır.

Çalışanlarının, yüzde 51'i Avrupa'da, yüzde 32'si Kuzey ve Güney Amerika'da ve yüzde 17'si de Asya, Afrika ve Okyanusya'dadır. 8 ülkede bulunan 17 büyük Ar-Ge merkezinde 13 bin kişi çalışmaktadır. AstraZeneca Türkiye'nin çalışan sayısı ise 640'dır.Dünya piyasalarında liderliğe ulaşmış pek çok ürünün yer aldığı güçlü bir ürün portföyüne sahip olan AstraZeneca'nın kurumsal merkezi Londra'da bulunmaktadır. Başlıca Ar-Ge merkezleri İsveç, İngiltere ve ABD'de yeralmaktadır. 100'den fazla ülkede satış yapan AstraZeneca, Ar-Ge'ye her gün 16 milyon dolardan fazla yatırım yapmaktadır.

Yeni tedaviler geliştirmeyi amaçlayan AstraZeneca, Türkiye'de Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği'nin (AİFD) üyeleri arasındadır. Çalışılabilecek en iyi 100 şirket listesinde yeralan AstraZeneca, çalışanlarına sağladığı sosyal ve ekonomik imkanlar ve İnsan Kaynakları politikasıyla ilaç sektöründe öncü şirketlerden biridir.

2000 yılından bu yana hayata değer katan fikirler üretme misyonuyla kişilerin yaşamını daha kaliteli geçirmeleri için çalışan ve bir çok araştırma gerçekleştiren AstraZeneca, Türkiye'de sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde önemli projelere imza atmaktadır. İlk yardım bilincinin küçük yaşta kazandırılmasına yönelik "İlk Yardıma İlk Adım" projesini tüm Türkiye çapında Mili Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV ile birlikte yürüten AstraZeneca, sosyoekonomik ve çevresel faktörlerin insan sağlığı üzerindeki etkisini araştıran ve 10 yıl boyunca devam edecek "Prospective Urban and Rural Epidemiological" "PURE" araştırmasının tüm dünyada altın sponsorudur. Ülkemizde Metabolik Sendrom Derneği (METSEND)'in önderliğinde devam eden bu projeye yaklaşık 3000 kişi dahil edilmiştir. AstraZeneca, uluslararası standartları karşılamayı taahhüd ettiği İnsan Kaynakları uygulamaları sayesinde Investors in People (IIP) sertifikası almaya hak kazanmıştır.

http://astrazeneca.com.tr
 
 
Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."