A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engelsiz Kariyer'de "HIZLI ADAY BUL" ile aradığınız engelli adaya anında ulaşın! Daha fazla bilgi için Engelsiz Kariyer'e Kurumsal üye olabilirsiniz.
Hızlı İş Ara:         

İlan Tüm İlanlar

ENGELLİLER BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI KURS BAŞVURUSU
(Ref:KURS5)
İlan Tarihi: 15 Kasım 2019
Şehir / Ülke: İstanbul (Tümü) Türkiye
Personel Sayısı: 3

İş Tanımı
Engellilere ücretsiz çağın en çok aranan Engelliler Bilgisayar Programcılığı (Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı) mesleğinde iş fırsatı. Çok yoğun ilgi gören ve bilişim dünyasında kariyer fırsatları yakalamak isteyen 10 şanslı engelli adaylar aranıyor.

Engelsizkariyer.com, Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Siemens ve Smartpro Bilgisayar Akademisi işbirliği ile engellilere 5. kez dijital dünyanın kapılarını açıyor. 20 kursiyere 392 saatlik “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” eğitimi verilecek. Kursun 10 kişilik sınıfı için başvurular başladı.

Nitelikli işgücü ihtiyacı her geçen gün artan dijital dünyada kariyer yapmak isteyen engelli adaylar, iş fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız info@engelsizkariyer.com adresine CV’lerinizi gönderebilirsiniz.

Ücretsiz 3 aylık kursa katılacak olan engelli kursiyerlere günlük cep harçlığı, kursu başarı ile tamamlayan ve sınavı geçen engelli kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma/sertifika verilecek.

Düzenlenen kursda verilecek eğitimin piyasa değeri haftalık 1 kursiyer başına 8.000 – 10.000TL.’dir. Bu kursda eğitimler, engelli kursiyerlere en kaliteli bilgisayar laboratuarında en iyi eğitmenler tarafından proje kapsamında ücretsiz olarak verilecektir. 392 saatlik Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı eğitimi ile birlikte Engelsizkariyer.com Akademi ve Türkiye’nin önde gelen kariyer ve insan kaynakları uzmanları ile birlikte hazırlanan kişisel gelişim eğitimleri de verilecek. Proje sahip olduğu gücü ve potansiyeli ile engelli kursiyerlere kariyer basamaklarında benzersiz avantajlar ve fırsatlar elde etmelerini sağlayacak.
Engelsizkariyer.com, sahip olduğu (firma/işveren portföyü) potansiyeli ile engelli kursiyerleri sektörün önde gelen markaları ile tanıştırarak iş fırsatlarına ulaşma ayrıcalığı sunacak.

Gelişen bilişim dünyası yaşamımıza yeni yeni sektörler ve iş alanları kazandırıyor. Bilişim Teknolojileri (BT), beden gücü gerektirmeyen masa başında bilgisayara yatkınlıkları olan engellilerin istihdama kazandırılmasında büyük olanaklar ve kolaylıklar sunuyor. Projenin bu anlamda istihdama katkısı 2012 yılından bu yana düzenlediğimiz kurslarla bilgisayar programlamacı (web yazılımcıları) arasına nitelikli ve vasıflı engellilerin kazandırılmasını sağlamaya devam etmek.
Kurs proje esasına dayalıdır. Bu projeyle engelliler, iş sorumluluğuna sahip, sevdikleri işlerde, sektöre ve firmalara verimlilik ve devamlılık getiren son derece başarılı bir işgücü kaynağı oluşturacak. Bilişim teknolojileri dünyasında artan iş kolları içinde en çok bilgisayar programlamacı (web yazılımcılığı) bilen elemanlar arandığı bilinmektedir. Bu durumda başarılı çalışanlar için işin sürekliliğini de beraberinde getirmektedir. Engellilerin bu konuda uzmanlaşmaları ve başarılı olmaları sektörde daha çok engellinin istihdamını teşvik edecek büyük bir iş potansiyeli oluşturacaktır.


Aranan Nitelikler
Kursa başvuru yapacak adaylarda aranan nitelikler:
-Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
-Emekli olmamak,
-En az lise mezunu olmak,
-Yaş aralığı 18-35 yaş arasında olmak,
-Emekli dul ve yetim aylığı almıyor olmak,
-Matematiksel yatkınlığı olmak,
-%40-%60 oranı üzeri işitme engelli olmamak,
-%40-%60 oranı üzeri görme engelli olmamak,
-24 ay içinde İŞKUR'un açmış olduğu Meslek Edindirme Eğitimlerine katılmamış olmak,
-Kamudan her hangi bir ad altında maaş almıyor olmak,
-Sosyal güvenceli olarak bir işte çalışıyor olmamak şartları aranmaktadır.
İlgililere duyurulur.

Daha fazla bilgi için:
Tel: 0 212 505 5 605

NOT: Başvuru yapan adaylarla yapılacak mülakatlarda yanlarında en az %40 ve üzeri engellilik raporlarını da hazır bulundurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
Diğer Nitelikler
Sektör: Bilgisayar Yazılım
Pozisyon: Uzman
Çalışma: Tam Zamanlı
Cinsiyet: Bay/Bayan
Son Başvuru Tarihi: 15 Aralık 2019


Firmanın diğer ilanları için tıklayınız

Bu İlana başvuru yapabilmeniz için üye olmanız gerekiyor.

  Üye Olmak İçin tıklayın  

Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."