A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Mor renkli fon üzerinde mor çerçeve içinde 4 adet engelli adaylar ve insan kaynakları yetkililerinin yüz yüze mülakat yaparken resmi ve altında siyah ve kalın Engelsiz Kariyer Günleri yazısı yer alan görsel.
Hızlı İş Ara:         

Aday Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Semra Şen, 'Engelsizkariyer.com'u Arkadaşlarıma Tavsiye Edeceğim' 

Semra Şen - BURSA
Öğretmen

Merhaba,

Ben engelli bir öğretmenim. 14 yaşında geçirdiğim trafik kazasından bu yana protez kullanıyorum. Engelli olduğum için binbir zorluklarla üniversiteyi bitirdiğim ilk yıllarda ne yapacağımı bilemedim. Kendime sürekli 'öğretmenlik yapabilir miyim?' diye sordum. Ankara'da doktorlar grubunun kararına kadar  günlerim, anneme sürekli ki onun da yanıt veremediği 'Ne olacak benim halim?' sorusunu sormakla geçti. Acayip anlatılması çok zor bir strestir; engelli ve işsiz olmak. Bunu anlamak için once olmak , sonra yaşamak gerekiyor ne yazik ki. Öğrencilik yıllarımda da bunu çok düşünmüştüm fakat yine de her türlü zorluğa gögüs gererek yılmadan usanmadan ve bıkmadan mücadeleyi  sürdürdüm.

Yaşadıklarım; benim daima bir adım daha öne çıkmama ve daha güçlü olmama sebeb ve yol oldu. Halen Bursa'da bir ilköğretim okulunda sosyal bilgiler öğretmenliği yapıyorum. Öğretmenliği çok seviyorum ve engelli olarak üretmek çocuklarda davranış değişikliğini görmek beni herkesten fazla mutlu ediyor. Zira biri birazcık emek verirse emeklerinin sonunda istediklerine ulaşabilmeleri için ben bir kat daha fazla efor sarfediyorum.Yoruluyorum ama öğrencilerimin yüzündeki gülümsemeye değer.

Engelsizkariyer.com'un açılacağını ilk gazete ve televizyondan öğrendiğimde çok sevindim. Çünkü etrafımda çok sayıda engelli arkadaşım var ve bir çoğu iş arıyor ve ne yazık ki iş bulamıyorlar. Engelli olduklarından dolayı binbir zorlukla öğrendikleri bilgisayar bile işlerine yaramıyor. Ancak portal; açılışından sonra bizi aydınlatacak, yol gösterecek, engellilerin istihdam ve kariyer dünyasında iş imkanlarına daha çabuk ulaşabilmesine, haberdar olmasını sağladığı için çok mutluyum.

Engelsiz kariyer.com'u arkadaşlarıma tavsiye edeceğim. Bizim için yepyeni bir ufuk olacak. Çalışmanın zevkine ve anne baba elindeki parayı değil kendi alınteriyle kazandığını harcamanın mutluluğuna ermeleri artık uzun zaman almayacak.

Hepinize sağlık ve çalışma dolu günler diliyorum. Teşekkürler bizi düşünerek gerçekleştirmeye soyunduğunuz bu önemli  hizmetten dolayı Teşekkürler engelli arkadaşlarımızı üretime, başarıya ve kazanmaya teşvik ve aracılık ettiğiniz için. Teşekkürler sizleri destekleyerek bize bu ortamı sağlamanıza yardımcı olan HERKESE…

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."