A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

Etkinlikler 

İşveren ve Çalışanlara ‘Engelli İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Eğitimi’
Yazdır Arkadaşına Gönder    
Engelli İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi 

EĞİTİMİN AMACI:

İşveren ve çalışanlarda, ülkemizde henüz gelişmeyen engelli çalışan iş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çekmek ve temel İSG prensipleri içinde algı, empati ve farkındalıkla geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Engelliler için de önce sağlık yaklaşımı ile İSG prensipleri içinde tüm önlem ve düzenlemelerin yapılmasını sağlamak. Engellilerin iş ve sosyal yaşamda 4B (İşveren, engelli, aile ve toplum) yaklaşımı ile bütüncül ihtiyaç ve gereksinimlerine göre özel çalışmalar yaparak iş’te ve sosyal yaşamda verimlilik ve devamlılıklarını sağlamak. 

Engelsiz İSG ile farkındalık bilinci ile verilecek İşveren ve Çalışanlara Engelli İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık eğitimleri katılanların çevreleriyle de edinimlerini paylaşmalarını sağlayarak kalıcı değer yaratmaktır.

EĞİTİM İÇERİKLERİ: 

Engellilik ve Engelli Kavramı, Engelliliğe Güvenle Bakan, Engellilerin Güvenle Baktığı Firma Yaklaşımı, Engelli Çalışanlar Gözünden Risk Değerlendirmesi, Engelsiz İSG Kültürü, Engelsiz İSG Kapsamında K.A.Ç. Planlaması, Engellilere İlk Yardım ve Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Durumda Engelli Grupları İle Özel İletişim Becerileri, Engelli Antropometrisi, Engellilik Hakkında Kendimizi Sınama, Engelsiz İSG Meteforu, Engelsiz İSG’de Altın Kurallar, Engellilerin Beklentileri, Canlandırma ve Uygulama Atölyesi gibi daha çok sayıda Engelsiz İSG literatüründe yer alan  eğitim içerikleri ile eğitim verilmektedir.

EĞİTİMİN ÖZEL HEDEFİ:

Türkiye’de ilk kez Engelsizkariyer.com’un hazırladığı “İşveren ve Çalışanlara Engelli İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık” eğitimiyle iş dünyasında riskleri ortadan kaldırmak için önyargı ile engellileri işe almamak ya da işten çıkartmak gibi yetersiz ve yanlış bilgileri ortadan kaldırıp her bireyin engellilerle eşit, önyargısız ve ayrımcılık yapmadan birlikte mutlu bir iş ve sosyal yaşama dahil edilmesini sağlamak.

Engelsiz İSG farkındalığı ile işveren ve engellilerle birlikte çalışanların, Engelliliğe Güvenle Bakan, Engelli Çalışanların da Güvenle Baktığı Firma bilincini ülkemizde yaygınlaştırarak kazandırmak.

EĞİTİM SONRASI KATILIMCILARDA SAĞLANACAK ETKİLER:

Eğitime katılanların aldığı “İşveren ve Çalışanlara Engelli İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık” eğitimiyle Engelsiz İSG kültürünün yaygınlaşmasını sağlayarak farkındalıkla, işveren ve çalışan önyargısı/ayrımcılığını  ortadan kaldıran iş dünyasında yeterisz ve yanlış davranış içinde olanları fark edenlerin uyardığı ya da aldıkları eğitimle bilinçlendirdikleri görülecektir. Engellilerin bu sayede iş dünyasında birey olarak kabul görülmesi, güven duygusu, önemsenme, aidiyet, özgüven, verimlilik, devamlılık gibi önemli toplumsallaşma boyutundaki faaliyetlere temel oluşturacak bir altyapı ve kapasite kazandırılacaktır. 

Kanunlarda işverenlerin, engelli ve engeli olmayan tüm çalışanların, çalıştıkları işyerlerinde güvenliği sağlamaları gerektiği belirtilmektedir.

Videoyu izlemek için tıklayınız:

ENGELSİZ İSG’nin Sağlayacağı Diğer Kazanımlar;

§  Engelliler için çalışma sahalarındaki risklerin en aza indirilmesi,

§  Çalışanların eğitimi, bilinçlendirilmesi ve engelli çalışan İSG kültürünün çalışanlarda içselletirilmesi,

§  Yasal ve diğer gereklerin sistemli takibi,

§  Ayrımcılığın önlenmesi,

§  Engelli çalışan yaşam kalitesinin olumsuz etkilenmemesi,

§  Engelli çalışan aidiyet duygusunun gelişmesi,

§  Engelli çalışan iş performansının arttırılması,

§  Verimlilik ve devamlılığın artması,

§  Engelliler için çalışma sahalarındaki risklerin en aza indirilmesi,

§  Çalışanların eğitimi, bilinçlendirilmesi ve engelli çalışan İSG kültürünün çalışanlarda içselletirilmesi,

§  Yasal ve diğer gereklerin sistemli takibi.                                     

 

 

Hedef kitle:

İşverenler, yönetim kademesi, İSG uzmanların, çalışanlar, öğrenciler, akademisyenler. Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışanlar. törde çalışan yönetici ve çalışanlar. Sağlık sektöründe çalışanlar. Belediye gibi yerel yönetimlerde çalışanlar. Sporcu ve sanatçılar. Engelsiz İSG bilgileri ile farkındalık kazanmak isteyenler ve İSG uzmanlığına yepyeni bir pencere açmak isteyenler gibi herkes katılabilir.

 EK BİLGİLER:

1-Engelsiz İSG Farkındalık Eğitim Programı 5 saattir.

2- Eğitimler, Engelliler İletişim Uzmanı ve Engellilerle 360 0 Kitabı Yazarı ve TRT Eski Sunucusu Mehmet Kızıltaş tarafından verilmektedir.

4- Eğitime katılım sayısı sınırsızdır. Eğitim interaktif ve Uygulamalıdır. 

Daha fazla bilgi için bize ulaşın: 0 212 505 5 605 | info@engelsizkariyer.com

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."