A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

Etkinlikler 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
İSTİHDAM ŞAMPİYONU ENGELSİZ KARİYER GÜNLERİ 

Her yıl 4 günde 300’den fazla kişinin hayatını değiştiren Engelsiz Kariyer Günleri’ndeki iş fırsatlarının FARKINDA MISIN?

Kariyer Günleri nedir? Ne işe yarar?

Türkiye’nin iş gücü kaynağı ve İŞKUR Özel İstihdam Bürosu Engelsizkariyer.com’un her yıl geleneksel olarak düzenlediği Engelsiz Kariyer Günleri bu yıl 10. kez Engelsiz Yaşam Fuarı’nda düzenlenecek.

29 Kasım – 02 Aralık tarihleri arasında EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi 11. Salon Atatürk Havalimanı Karşısı Yeşilköy, İstanbul adresindeki buluşmaya iş ve yeni bir kariyer fırsatı arayan tüm engelliler katılabilirler. Buluşmaya staj yapmak isteyen engelli öğrenci adaylar da katılabilirler.

10 yıldır İstanbul Fuar Merkezi, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda düzenlediğimiz Avrupa Yakasındaki geleneksel buluşmayı firmaların çok yoğun istekleri ile bu yıl ilk kez Anadolu Yakası Üsküdar’da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkez  i’nde düzenledik.

Engelsiz Kariyer Günlerini düzenleme amacımız;

Engelli adayların lokasyon ve mimari olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı ulaşmakta güçlük çektiği uluslararası ve yerel olmak üzere dünyanın önde gelen markalarında ki iş fırsatlarına kolaylıkla aynı mekanda ulaşmalarını sağlamak. Öğrencilikten iş hayatına geçişte büyük güçlükler yaşayanlar, hiç iş deneyimi olmayanlar ve yeni bir iş arayan engelli adaylar için potansiyellerini, yetkinliklerini, bilgi ve deneyimlerini pratiğe dönüştürmelerini sağlamak. Ayrıca engelli adayların kişisel gelişimlerini arttırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının da artmasını sağlamak.

Çeşitli engelli grupları ile hiç yüz yüze görüşme fırsatı yakalayamamış insan kaynakları profesyonellerinin farkındalığını arttırmak ve engelli önyargısını ortadan kaldırmak. Aynı anda yüzlerce engelli adaylarla yoğun iş görüşmeleri sayesinde kişilerin değişen güçlü potansiyellerini, deneyim ve tecrübelerini öğrenmelerini sağlamak. Bu sayede Engelsiz Kariyer Günlerine katılan insan kaynakları profesyonellerini engelli aday değerlendirmelerinde en çok karşılaştığımız az engeli olan, hareket kabiliyeti olan, erişilebilirlik düzenlemesine ihtiyacı olmayan ve %40 engel oranını geçmeyen engelli aday değerlendirme önyargısı ve sınırlılığından kurtuluyorlar. Ayrıca hiç karşılaşmadığı oysa aradığı pozisyonlar için çok daha güçlü yanları olan ve daha fazla katma değer sağlayacak engellilerle tanışarak yeni iş fırsatları sunma ve yeni başarılı çalışan hikayelerine imza atmalarını da sağlıyoruz. Engelsiz Kariyer günlerine katılan yüzlerce firmadan aldığımız yüksek değerdeki olumlu geri bildirimlerden firmaların engelli aday değerlendirme stratejilerini büyük ölçüde değiştirdiklerini görüyoruz.

Engelli adaylar Engelsiz Kariyer Günleri’nde kamu ve özel sektördeki firmaların yetkilileri ve çalışanlarıyla yüz yüze iletişim kurarak firmaların iş veya staj olanağından faydalanırlar. Engelsiz Kariyer Günleri doğrultusunda gerçekleştirilen buluşma içerisinde yer alan profesyonel insan kaynakları üst düzey yöneticilerinin katıldığı yüz yüze mülakat ile uzmanların deneyim ve bilgilerinden yararlanırlar.

Engelsiz Kariyer Günlerine Nasıl Hazırlanmalısınız?

Firmalar için;

Nitelikli ve doğru engelli iş gücü kaynağına ulaşmada zorluk yaşayan firmaların olmazsa olmazı olan Engelsiz Kariyer Günleri her yıl %100 istihdam hedefi ile düzenlenmektedir. Firmaların çok yoğun ilgi gösterdiği geleneksel buluşmaya sınırlı sayıda firma katılabilmektedir. Firmaların geç kalmadan katılabilmesi için hızlı kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Yüzlerce engelli adayın ilgi gösterdiği Engelsiz Kariyer Günleri’ne en az iki seçme ve yerleştirme uzmanı İK’cının katılması daha fazla aday değerlendirme fırsatları sağlar. Ayrıca birbirinden farklı engelli adaylarla ilk kez yüz yüze görüşme ayrıcalığı ile farkındalık kazanmaları için firmalardan her gün farklı seçme yerleştirme uzmanı İK’cıların katılması önemli bir kazanım sağlar. Engelsiz Kariyer Günleri’ne seçme ve yerleştirme uzmanı İK’cıların katılması çok önemlidir. Çünkü aranan pozisyona göre ve adayların potansiyellerine göre yapılacak aday değerlendirmelerini doğrudan yaparak adayı 2-3 kez iş görüşmesine davet etmek zorunda kalmazlar. Bu da engellilerimizi süreç içinde zaman kaybı olmadan ulaşım ve erişilebilirlik zorlukları içinde yormamış ve zorlamamış olacaktır.

Engelli adaylar için;

Engelsiz Kariyer Günlerine katılacak engellilerin; bu gibi iş ve kariyer hayatını şekillendirecek buluşmaya ön hazırlıklı gelmesi çok önemlidir. Her şeyden önce profesyonel bir şekilde hazırlanmanız gerekmektedir. İş görüşmesine uygun giyinmek, güzel koku sürmek ve özgeçmişinizdeki bilgilerin güncel ve doğru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özenli, düzenli ve hazırlıklı olmak hedeflerinize ulaşmanızda ve iş hayatına diğer arkadaşlarınızdan bir adım önde başlamanızı sağlar.

Engelsiz Kariyer Günleri’ne katılacak firmaları Engelsizkariyer.com sitesi ve sosyal medya duyurularından takip ederek firmalar hakkında ön araştırma yapmak mülakatın başarısında ikinci önemli anahtar olacağını unutmayın! Firmaların kurumsal sitelerinden hakkında ve vb. gibi bölümlerini inceleyerek hangi sektörde, hangi bölgede bulundukları gibi firmalarla ilgili araştırma yapmanız sizin ilk mülakatta başarılı bir izlenim bırakmanızı sağlayabilir.

Bu hazırlık aşamalarından sonra önceden katıldığınız iş görüşmelerinizi düşünün. Güçlü ve zayıf yönlerinizi gözden geçirin. Güçlü yanlarınızı parlatarak kendinizi bir pazarlamacı gibi profesyonelce sunabilirsiniz. Sizi neden işe alması gerektiği konusunda güçlü yanlarınız önemli bir anahtardır. Ayrıca zayıf yönlerinizi de zaman içinde azaltabileceğinizi yenilik ve gelişime açık olduğunuzu göstermeyi sakın unutmayın! Buluşmalarda aynı günde çok sayıda İK’cı ve firma ile görüşmeler yapacağınız için sakın mülakatlara aç katılmayınız. Enerjinizi yüksek tutun. Heyecan ve utangaçlığınızı yenmeniz için de kendinizi en iyi şekilde ifade etmek için ayna karşısında prova yaparak ya da bir asansör konuşması hazırlayarak mülakata hazırlanabilirsiniz. Kısa ve net olarak sadece sorulara cevap vermeye odaklanmayı unutmayın. Engelsiz Kariyer Günleri stantlarında bulunan firma yetkilisinin yanına gittiğinizde kendinizi tanıtın ve firma ve pozisyonları hakkında bilgi almak için hazır olduğunuzu belirtiğinizde konuşma aşaması kendiliğinden oluşurken, sizde izin alarak oturabilir ve görüşmeyi başlatabilirsiniz. İzin alarak görüşmeye başladığınız mülakattan size zaman ayırdıkları için güler yüzle ve teşekkür ederek ayrılmak önemli bir saygı göstergesidir. Bu görüşmelerde özgeçmişler Engelsiz Kariyer Günleri ekipleri tarafından yapıldığı için yanınızda özgeçmiş getirseniz dahi mutlaka CV Kayıt Masası’na Özgeçmiş kaydı yaptırmanız çok önemlidir. Kayıt Masasında biriken Özgeçmişler Engelsizkariyer.com Özgeçmiş havuzuna aktarıldığı için daha fazla firma tarafından iş olanaklarına ulaşma ayrıcalığı yakalarsınız.

İş ve sosyal yaşamda başarılı olmak ve ekonomik özgürlüğünüzü sağlamak için ilk adımı atacak ve çok titiz ve özenli hazırlık yapması gereken kişinin firmalar değil sizin olduğunuzu unutmayın! Engelsiz Kariyer Günleri’ne katılmak için ön hazırlığını yaparak ve altın tepsi ile sunulan iş fırsatlarına ulaşmak için mutlaka aramızda olun. 

Firmalar Neden Engelsiz Kariyer Günleri’ne Katılır?

Firmaların Engelsiz Kariyer Günleri’ne katılımlarındaki ilk önemli amaç aradıkları nitelikli ve doğru engelli adaylara kolaylıkla ulaşma ayrıcalığı yaşamalarıdır. Engelli iş gücü kaynağına ulaşmanın zorluğu her geçen gün arttıkça Engelsiz Kariyer Günleri’ne katılan yüzlerce engelli adaylara kolaylıkla ulaşmak firma İK departmanlarının süreç yönetimini kolaylaştırmaktadır. Kar amacı güdülmeden yapılan bu buluşma her engel grubundan adaylarla tanışma ve iletişim kurmalarını sağlar. Diğer taraftan da baktığımızda firmalar Engelsiz Kariyer Günlerine tam zamanlı, yarı zamanlı, dönemsel ve stajyer gibi açık pozisyonlarına kolaylıkla aday bulmak için katılırlar.

Engelsiz Kariyer Günleri’ne katılarak diversty (çeşitlilik) başlığında yaptıkları projelerini de doğru hedef kitlelerine ulaşarak paylaşma kolaylığı ile kendi prestijlerini de arttırmış olurlar. Engelsiz Kariyer Günleri kapsamında firmalarının engelli adaylara sundukları hizmetleri tanıtma imkanı bulurken diğer taraftan dinamik, kariyer odaklı ve donanımlı adaylar arayarak uygun adayların özgeçmişlerine ulaşmış olurlar. İhtiyaçları olan engelli iş gücü kaynaklarına yerinde ulaşma fırsatına sahip olur.

Engelsiz Kariyer Günleri’ne Firmalar ve Engelli Adaylarının Çok Yoğun İlgi Göstermelerini Sağlayan Başarısı Nereden Gelmektedir?

Öncelikle fırsat eşitliği ve engellilerimiz için erişilebilir mekanlarda Engelsiz Kariyer Günleri’ni düzenliyoruz. Her buluşmada işitme engellilerimizin özgeçmiş oluşturma ve firma İK’cıları ile yüz yüze iş görüşmelerini kolaylıkla yapabilmeleri için 2 kişiden oluşan profesyonel işaret dili tercümanı hizmeti sunuyoruz. Görme engellilerimiz içinde rehberler destek vermektedir. Firmaların beklentilerini karşılayan nitelikli ve doğru engelli adaylara kolaylıkla ulaşabilmemizi sağlayan veritabanı ve duyuru ve davetlerimizde doğrudan engelli adaylar ve engellilik alanında çalışan hedef kitlelere kolaylıkla ulaşabildiğimiz sosyal mecralarımız bulunmaktadır.  İşitme engelliler için işaret dilinde, görme engelliler için betimlemeleri özel duyuru sunumları düzenliyoruz. Ayrıca engelli adayların eğitim, nitelik ve potansiyelleri ile eşleşmelerini sağlayan sektörleri ve sektör temsilcilerini davet ediyoruz. Okuma yazma bilmeyen, ilk okul mezunu, orta okul mezunu, lise mezunu ve üniverite mezunu gibi her seviyeden adayın boş geçmeyeceği ve bu adayları arayan firmaları seçerek davet ediyoruz. Böylelikle nitelikleri değişken olan her aday için yapabileceği bir iş fırsatına ulaşmasını sağlamış oluyoruz. Başarı çeşitliliğin dinamiklerini dikkate alarak ve beklentilerini doğru stratejilerle karşılamaktan geçiyor.

 

Engelsiz Kariyer Günleri Tanıtım Videoları:

 

Engelsiz Kariyer Günleri Genel

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xf9R2soiTKg

 

 

Engelsiz Kariyer Günleri Firma ve İK’cı Başarı Hikayeleri

 

https://www.youtube.com/watch?v=z4rLeLjqB_0&t=109s

 

Daha fazla bilgi için: 0 212 505 5 605 | info@engelsizkariyer.com   

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."