A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

Projeler 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Mess 'Eksik Değil Farklı' Projesi  

MESS Eğitim Vakfı'nın koordinasyonunda, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü'nün denetiminde, Beşiktaş ve Kadıköy Belediyeleri ile ortak olarak uygulanan, 'Eksik Değil Farklı' projesi kapsamında yürütülen eğitim programı tamamlandı.

 

'Eksik Değil Farklı' projesi, 40 engelli bireyin, verilen bir dizi eğitimin sonunda ofis elemanı olarak istihdam edilebilmesini amaçlıyor. Verilen eğitimler, işe yerleştirilecek kişilerin, ofis elemanı olmaları durumunda hiçbir eksiklerinin olmamasını sağlamak üzere titizlikle hazırlandı. Proje, engellilerin kendilerine yasalarca tanınan haklara rağmen istihdam süreçlerinde karşılaştıkları fiili kısıt ve engelleri aşmalarına destek sağlayarak tamamlandı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve başarı sertifikası almaya hak kazanan katılımcıların en az %60'ı istihdama kazandırıldı.

 

Proje dersleri Beşiktaş Belediyesi'nin salonlarında gerçekleştirildi. Katılımcılar sabah saat 10.00'dan yemek arası ve çay molalarıyla akşamüzeri 16.00'a dek süren derslerde çeşitli alanlarda eğitim aldılar. Derslerin içerikleri, katılımcıların daha sonra istihdam edilecekleri şirketler için gerekli olan teknik becerileri kazanmalarına yönelik olarak hazırlandı. Günümüzde iş yaşamında yaygın bir kullanım alanı olan bilgisayar teknolojisinde temel becerilerin kazanılması dönük olarak şu başlıklarda eğitimler verildi: Bilgisayar Destekli İş Hesaplamaları, Bilgisayar Destekli İş Yazışmaları, Bilgisayar Destekli Sunum. Uygulama esnasında katılımcılara bütün ofis programları ayrıntılı olarak anlatılırken, aynı zamanda bilgisayarla birlikte kullanılan yazıcı ve scanner gibi yardımcı ofis araçları da tanıtıldı. 5S Dosyalama Sistemi, Büro Yönetimi, Temel Ekonomi, Satış ve Müşteri İlişkileri, Verimlilik ve Kalite, ISO 9001:2000 gibi büro elemanı eğitiminde temel dersler olarak kabul edilen başlıkların yanı sıra, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, İş Hukuku eğitimleri verildi.

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."