A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

SSS

Yazdır Arkadaşına Gönder    
1. Engelsizkariyer.com’da yaptığım başvuruların sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?
Portalımızda gerçekleştirdiğiniz başvuruların durumunu Bireysel Üyelik ana sayfanızdan takip edebilirsiniz. Yaptığınız başvurularla ilgili: Bireysel Üyelik ana sayfasında yer alan BAŞVURULARIM bölümünde başvurduğunuz ilanın gösterildiği satırda cevap sütununda bulunan zarf ikonuna tıklayarak, firmanın başvurunuza eğer cevap mektubu göndermişse verdiği cevabı görebilirsiniz. Ayrıca başvurunuz olumlu değerlendirilmişse mutlaka firmalar tarafından sizinle iletişim kurulacaktır.
2. Başvurularımla ilgili bilgilendirme süreci nasıl olacak? Başvurumun üzerinden zaman geçmesine rağmen halen bilgi alamadım.
Engelsizkariyer.com yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını olumlu ya da olumsuz mutlaka bildirmektedir. Genel başvurularda değerlendirme süreci için bir kısıt bulunmamaktadır. Genel başvuru yaptığınız firmada niteliklerinize uygun bir iş fırsatı doğduğu taktirde sizinle temas kurulacaktır. Belirli pozisyonlara yaptığınız başvurularda ise değerlendirme süreci bittikten sonra olumlu ya da olumsuz sonuç size mutlaka bildirilecektir. Bu başvurulara verilecek cevapların süresi firmalarla yaptığımız çalışmalar doğrultusunda uzayabilir. Başvurularınıza ait cevapları kişisel ana sayfanızdan takip edebilirsiniz. Sitemizde firma ismi yer alan pozisyonlara yapacağınız başvurular için bilgilendirme müşterilerimiz tarafından yapılmaktadır. Bilgilendirmenin yapılmaması durumunda kurumumuz ilgili firmalara bilgi vererek geri dönüşün sağlanmasını amaçlamaktadır. Ancak nihai işlem ilgili kurum tarafından gerçekleştirilmektedir.
3. Üye olmak istiyorum. Ancak 'Bu e-posta adresi sistemde mevcut. Lütfen başka bir e-posta adresi kullanınız.' mesajı çıkıyor. Ne yapmalıyım?
Sitemizde kayıtlı e-posta adresinizin daha önce başka bir kullanıcı tarafından kullanılmamış olması gerekmektedir. Kullanmak istediğiniz e-posta adresiniz daha önce bir başka kişi tarafından kullanıldıysa karşılaştığınız mesaj gösterilebilmektedir. Bu durumda lütfen e-posta adresinizi kontrol ediniz. e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan ve geçmişte sitemize bu posta adresi ile üye olmadığınızdan eminseniz lütfen bize ulaşınız. Geçmişte üye olmuş ancak şifrenizi unutmuşsanız ana sayfamızdaki Yardım bölümünden ''Şifremi Unuttum'' linkini kullanınız.
4. Özelliklerime uygun iş fırsatları bana bildirilecek mi?
Engelsizkariyer.com’da yer alan iş fırsatları nitelikleriniz doğrultusunda size eğer Bireysel üye sayfanızda iş alarmlarınızı sisteme kaydederseniz sistem tarafından uygun iş fırsatları oluştuğunda otomatik olarak mail gönderilmektedir. Ya da engelsizkariyer.com danışmanları tarafından uygun buldukları durumlarda size e-posta ile size bildirebilirler. Ayrıca iş fırsatlarını yakalamanız için e-posta adresinize gönderilen E-Bültenimizle yeni oluşan başlıca iş fırsatlarını görebilirsiniz. Tüm iş fırsatlarını izlemek için engelsizkariyer.com’u sık sık ziyaret etmenizi öneririz.
5. Üyeliğim onaylanmamış durumda ne yapmalıyım?
Bilgilerinizin güvenliği ve doğruluğu için sistemimiz üyelik işlimi gerçekleştirmenizin ardından e-posta adresinize bir aktivasyon onay kodu göndermektedir.
Size daha önce gönderilmiş olan e-maildeki aktivasyon kodu linkini tıklayarak onayladığınız üyelik girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Söz konusu e-posta tarafınıza ulaşmazsa anasayfamızda yer alan Yardım bölümündeki Destek Birimi’nde yer alan belirlediğiniz konu bölümünden ‘Aktivasyon Bilgisi E-Posta Adresime Gelmedi’ yazısını seçerek kutucukta ki bilgileri eksiksiz doldurarak e-posta gönderebilisiniz. E-postanız Portal yöneticilerine ulaşır ulaşmaz üyeliğiniz aktif edilerek size e-posta ile bilgi verilmektedir.
6. E-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?
Bireysel üye sayfanızda ki sol menüde ki Özgeçmişim başlığı altında yer alan Profilim bölümünde, e-posta adresiniz dahil olmak üzere tüm kişisel bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.
7. Önceden hazırladığım özgeçmişimi portalda hazırladığım özgeçmişime ekleyebilir miyim?
Hayır. Sadece özgeçmişinizdeki bilgilerinizi sistemimizde yer alan özgeçmiş formunu doldururken uygun gelen cevapları yazarak ya da seçerek elektronik bir özgeçmiş oluşturarak sağlayabilirsiniz. Sistemimizde şuanda text olarak hazırlanmış Cv dosya kayıtları alınmamaktadır.
8. Özgeçmişimi e-posta / faks / posta ile size gönderebilir miyim?
Özgeçmişinizi e-posta ile gönderebilirsiniz. Ancak, e-posta, faks ya da posta yoluyla iletilen özgeçmişlerin incelenmesi, veritabanına kaydedilmesi ve uygun iş fırsatları için değerlendirilmesi uzun zaman almaktadır. Bu nedenle, özgeçmişinizi e-posta, faks ya da posta yoluyla iletmek yerine, engelsizkariyer.com'da Bireysel üye olarak özgeçmişinizi oluşturmanız işverenlerin bilgilerinize daha hızlı bir şekilde ulaşarak değerlendirilmeleri sağlayacaktır. Sisteme kaydolarak kendi özgeçmişinizi oluşturarak iş fırsatlarından da hızla yararlanabilirsiniz.
9.Özgeçmişimi silebilir miyim?
Sistemimizde yer alan iş ilanlarına başvuru yapmadığınız sürece özgeçmişlerinize sadece engelsizkariyer.com yöneticileri erişebilmektedir.
Ayrıca sistemimizde bilgilerinizi pasif duruma da getirebilirsiniz. Bu durum sistemde veritabanı hizmeti alan işverenler tarafından da görülmesini engeller.
10. Özgeçmişimdeki Eğitim / Firma iş tercümelerimi nasıl düzenlerim?
Bireysel üyelik sayfanızda yer alan özgeçmişinizdeki değişiklikleri yapabilmeniz için güncelle butonunu tıklayarak özgeçmiş formunuzun 2. ve 3. adımlarında yer alan formadaki bilgilerinizi silebilir ya da yeni güncel bilgiler ekleyerek kaydedebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri kaydetmeyi unutmayınız. Aksi durumda eski hali ile sistemde yer alacaktır.
11. Özgeçmiş örneklerine nasıl ulaşabilirim?
Aşağıdaki linki tıklayarak özgeçmiş hazırlama ile ilgili detaylı bilgi ve örneklere ulaşabilirsiniz.
http://www.engelsizkariyer.com/Bolum.aspx?id=27
12. Başvurularıma nasıl kapak yazısı (önyazı) ekleyebilirim? Kapak yazımı değiştirebilir miyim?
İş Fırsatları sayfamızda başvurmak istediğiniz pozisyonun ismine tıkladığınızda karşınıza gelen kapak mektubu / yazısı alanında, özgeçmişinizde yer almayan kariyer hedeflerinizi yazabilir ya da başvurunuzla ilgili ek bilgi verebilirsiniz.
Her yeni başvuru için ayrı kapak yazısı eklemeniz/yazmanız gerekmektedir.
Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra kapak yazınızı değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.
13. Örnek önyazılara (kapak yazısı) nasıl ulaşabilirim?
Önyazı hazırlama teknikleri hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.
http://www.engelsizkariyer.com/Bolum.aspx?id=68
14. Başvurumu şirketler görebilecek mi?
Engelsizkariyer.com’da oluşturduğunuz özgeçmiş ve yapmış olduğunuz başvurular kesinlikle gizli tutulmaktadır. Herhangi bir başvuruda bulunmadığınız sürece, başvurunuz 3. kişi ya da kurumlara izniniz olmaksızın kesinlikle iletilmeyecektir. Şirket bilgisi belirtilen pozisyonlara yapmış olduğunuz başvurular dışında, özgeçmişinize sadece engelsizkariyer.com danışmanları ve veritabanı hizmeti alan firmalar tarafından erişebilmektedir.
15. Özgeçmişimin aktif ya da pasif statüde olması ne anlama gelmektedir?
Bireysel Üye anasayfanızı kullanarak özgeçmişinizin sistemimize aktif ya da pasif statüde kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.
Aktif statü; yeni iş fırsatlarına açık olduğunuzu, özgeçmişinizin görüntülenmesini istediğinizi ve size uygun pozisyonlar için engelsizkariyer.com danışmanları ve başvuruda bulunduğunuz kurumlar tarafından değerlendirebileceğiniz anlamına gelmektedir.
Özgeçmişiniz aktif durumdayken, kurumların yayınladıkları pozisyonlara başvurmadığınız takdirde özgeçmişinize yalnızca engelsizkariyer.com danışmanları ve veritabanı hizmeti alan firmalar tarafından erişebileceklerini hatırlatmak isteriz.
Pasif statü ise; sizin yeniden aktif yapacağınız ana kadar yeni iş fırsatlarına kapalı olduğunuz anlamına gelmektedir. Engelsizkariyer.com danışmanları niteliklerinizle birebir örtüşen bir pozisyon çıkması halinde pozisyon hakkında sizi bilgilendirebileceklerdir.
Özgeçmişinizi aktif yapmadığınız sürece sadece veritabanı (Cv Havuzu erişimi) hizmeti alan firmalar tarafından da görülmeyeceğiniz için size uygun iş fırsatlarından da yararlanamayacaksınız.
Eğer iş arayışınız yoksa lütfen özgeçmişinizi pasif yapınız. Pasif yapmadığınız sürece özgeçmişinizi aradıkları kriterlere uygun bulan firmalar tarafından aranabilirsiniz.
Eğer yeniden iş arayışınız farsa iş fırsatlarını kaçırmamak için özgeçmişinizi aktif yapmayı sakın unutmayın.
16. Engelsizkariyer.com teknik açıdan güvenli mi?
Evet. Engelsizkariyer.com’un yer aldığı serverlar 7 gün 24 saat kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca, portalda kişisel bilgilere ilişkin işlemlerin yapıldığı sayfaların her türlü güvenlik önemleriyle en üst seviyede korunmaktadır.
17. Engelsizkariyer.com ücretli mi?
Hayır. Engelsizkariyer.com, bireyler için sağladığı hizmetlerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Engelsizkariyer.com'un sunduğu hizmetlerden yararlanmak için üye olmak gerekmektedir. Üyelik işlemleri ücretsiz olarak gerçekleşir ve üyeliğin ardından iş fırsatlarına başvuru, üyelere özel içeriğe ulaşma gibi hizmetlerden yararlanılabilir. Engelsizkariyer.com’da sadece İŞKUR’un belirlediği kriterlere uygun olarak en az %40 engelli raporu olan adaylar üye olarak hizmetlerimizden yararlanabilirler.
18. Engelsizkariyer.com’un içeriğinden alıntı yapabilir miyim?
Sitemizde yer alan yazıları sitemize link vermek ve sitemizin logosunu kullanmak kaydıyla kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.
Kullanmak istediğiniz yazı ile ilgili olarak önceden bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Bu, yayın hakkı sadece portalımız için alınmış olan yazıları teyit etmemiz açısından önemlidir.
Bu konuda lütfen editörümüze info@engelsizkariyer.com adresinden ulaşabilirsiniz.
19. Yazımın Engelsizkariyer.com’da yayınlanmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?
Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz yazılarınızı info@engelsizkariyer.com adresinden editörümüze ulaştırabilirsiniz.
Yazınızı editörümüzün incelemesinin ardından, size de bilgi verilerek, sitemizin içeriğine paralel bir yazı olması durumunda gönderdiğiniz yazı portalımızda yayınlanacak.
20. İş mülakatlarına davet edildikten sonra katılmazsam üyeliğim iptal edilir mi?
Firmaların aradıkları aday niteliklerini taşıyan Özgeçmişinizi inceledikten sonra sizi iş mülakatına davet etmesine rağmen eğer haklı bir nedeniniz yoksa ve bunu en az 3 kez yaptığınız firmalar tarafından bize bildirilirse öncelikle sizin düşünceleriniz alındıktan sonra olumlu görülmedi taktirde üyeliğiniz tarafımızca pasif edilecektir.
 
Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."