Engelli Adaylar Geleceğin Liderliğine Hazırlanıyor

Türkiye’nin engelli istihdamı ve ilk kapsayıcı engelliler insan kaynakları ve kariyer sitesi Engelsizkariyer.com, Türkiye’de ilk kez çalışan engelliler için “Engelsiz Liderlik Okulu” projesini başlattı. Engelli ve engeli olmayan katılımcılarla konuşmacıların övgü ile bahsettiği OneDay OneFocus Leadership Program | BirGün BirOdak Liderlik Programı, her yıl 25 çalışan engelli adaylar ve engeli olmayan 5 üniversite öğrencilerini her yıl geleceğin liderliğine hazırlayarak kanatlandırıyor.

Türkiye’nin engelli istihdamında ilk kapsayıcı engelliler insan kaynakları ve kariyer sitesi Engelsizkariyer.com, ilke imza atarak çalışan engelliler için Engelsiz Liderlik Okulu projesini başlattı. Her yıl engelliler için en iyi erişilebilir mekan olan Taksim Divan Oteli’nin ev sahipliğinde Engelsizkariyer.com Akademi “Liderlik Okulu” (ELO)’nun OneDay OneFocus Leadership Program | BirGün BirOdak Liderlik Programı ile, çağın ilham veren 9 konuşmacısı, 2 dünya iş atölyesi, 1 CEO buluşması ile önemli başlıklarda kişisel gelişim ve liderlik eğitimleriyle, çalışan engellilere liderlik vasıfları kazandırılıyor.

Engelsizkariyer.com Akademi “Liderlik Okulu” (ELO)’nun OneDay OneFocus Leadership Program | BirGün BirOdak Liderlik Programı katılımcılarına, iş ve sosyal hayatta daha sağlıklı ilişkiler kurmak, karşılaştıkları problemleri çözebilme becerlerini, proaktif olmayı, çatışma çözmeyi, aktif dinleme becerileri, motivasyon ve stres yönetimini kazandırıyor.

ELO’ya katılanların ifadelerinden;

  • Öz farkındalığımı kazandım,
  • Güçlü yanlarımı daha iyi görebiliyorum,
  • Kendimi olduğum gibi kabullenmeyi öğrendim,
  • Potansiyelim ve yeteneklerimin açığa çıkarmasını sağladı,
  • Sorumluluk bilincim arttı,
  • Özgüven ve cesaretim arttı,
  • Yapamadıklarıma değil yapabildiklerime odaklanmayı öğrendim,
  • Fırsat verildiğinde kendimi yönetme ve doğru ifade etme becerilerim de gelişme oldu.

“Engelsiz Liderlik Okulu”, Divan İstanbul’un Ana, Türk Telekom’un da destek sponsorluğu ve Yasadikca.com’un da katkılarıyla Türkiye’nin tüm illerinden engeli olan adaylar ücretsiz olarak katılabiliyor.

Kariyer ve Liderliğin “Engel”i Olmaz!

Engelsizkariyer.com Kurucusu, Engelli İstihdam Uzmanı, Engellilerle İletişim Uzmanı ve Sosyal Girişimci Mehmet Kızıltaş engelli dostalarımız, her çalışan gibi kariyer ve yükselme basamaklarını çıkabileceklerini ve liderliğin engeli olmadığını belirterek şunları söyledi: “Engellilerimizi iş ve kariyer dünyasında ön yargı, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliğinden kurtarmak gerekiyor. Birbirinden değerli eğitmenlerin yer aldığı Engelsizkariyer.com Akademi “Engelsiz Liderlik Okulu”nda engellilere yaşam boyu bağımsız olmak, farklılıklara karşı duyarlı, cesur, özgüvenli, kendisini olduğu gibi birey olarak kabul etmek, güçlü yanlarının bilincinde birey olma, zayıf yönlerinin farkında ve geliştirmek için çaba içinde olma, sosyal değişim ve sosyal dönüşümün öncüsü olma, her şeye rağmen iş ve sosyal yaşamda güçlü inançlara sahip ve sorumluluk alma gibi bir çok benzersiz kapsayıcı liderlik yetkinlikleri kazandırıyoruz.

Engelsizkariyer.com Akademi “Liderlik Okulu” engellileri; sadece insan kaynakları profesyonelleri, akademisyenler, öğrenciler, kamu çalışanları gibi ilgili geniş hedef kitlelerine sunduğu hizmetlerle bir araya getirmiyor aynı zamanda dolaylı sosyal etki ile güçlendirdiği, ilham verdiği bir sosyal paylaşım ve etkileşim platformu. Kurulduğ günden bu güne 100binden fazla kişiye ulaşan sosyal etki gücüne sahip olan Engelsizkariyer.com “Engelsiz Liderlik Okulu”ndan yeni mezunlara;  kariyer hedefine ulaşma, takım olma, iletişim becerisi kazanma, güçlü ve zayıf yönlerini tanıma, çeşitliliğin dinamiklerinden yeni sinerjiler oluşturma gibi daha sayamadığımız bir çok yetkinliği kazandırarak geleceğin engelli liderlerini yüreklendiriyor.”

ELO İLE İLGİLİ YORUMLAR:

“Kurumların çalışan engellilerine tanıdığı büyük bir fırsat bu. Aslında, Programa katılanların olumlu enerjisi, gelişmeye açıklıkları ve yetkinlik düzeyleri, ‘engellerin’ zihinle aşılabildiğinin de canlı bir kanıtı.  Ortam, içerik, konuşmacı profili ve seçilmiş katılımcılar, Engelsiz Kariyer kurucularının Liderlik Okulu’na gösterdikleri özenin de yansıması. İnsanlara değer verme ve onların gelişimlerini destekleme bilinci ile hareket eden kurumlar, çalışanlarına Fırsat Eşitliği dahilinde, kapsayıcı, önyargısız, yüreklendirici davranıyorlar. Programa kendi çalışanlarını gönderen kurumlar, engelli/engelsiz herkesin potansiyelini gerçekleştirebileceğinin ve geleceğin yöneticileri arasında yer alma şanslarının bulunduğunun bilincindeler. Programa, konuşmacı olarak davet edilmiş ve Liderlik Atölyesi çalışmasını birlikte gerçekleştirmiş olmaktan çok büyük memnuniyet ve gurur duydum. ELO Kurucusu Mehmet Kızıltaş’a, Engelsizkariyer.com Genel Müdürü Hasibe Kızıltaş’a ve ekibine sonsuz teşekkürlerler”

Novida CEO’su Işık Deliorman Aydın

Not: Başvuru Engelsizkariyer.com'a üye olan firmalara yapılan duyurularla ile engeli olan çalışanlar başvuru yapabiliyorlar. 

Daha fazla bilgi ve başvuru için bize ulaşabilirsiniz: info@engelsizkariyer.com | 0 212 505 5 605 

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z