Resim: Masa ve bilgisayarların olduğu eğitim sınıfında erkek ve kadın engelli öğrenciler mutlu yüz ifadeleri ile yan yana ve ayakta dururken çekilmiş resim.

Siemens Türkiye, Engelsizkariyer.com işbirliği ile engelli gençlere özel düzenlediğimiz “2. Dijital Dönüşüm Kampı” ve yine Siemens’in katkılarıyla “4. Web Yazılımcılığı” İŞKUR Meslek edindirme kursu olmak üzere ayrı ayrı düzenlediğimiz iki kursumuzdan engelli adaylarımız mezun oldular.

Resim: Web Yazılımcılığı meslek edindirme kursu diploma töreninde 16 kişi ayakta ve sahnede yanyana duruyorlar.

Türkiye’yi geleceğin dijital dünyasına taşıma misyonunu üstlenen Siemens, 2. Dijital Dönüşüm Kampı ile engelsiz bir kariyer yolculuğu sunarak gençlerin geleceğin dünyasına donanımlı bir şekilde hazırlanmasına katkı sağladı.

Mezun olan engelli katılımcılar “Dijital Dönüşüm Kampı” ile Siemens’te Ar-Ge projelerinde deneyim kazanabildikleri gibi iş yaşamlarını Siemens’te IOT ekibine katılarak ve diğer sektör firmalarında sürdürme şansını yakaladılar.

Bilişim sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli engelli iş gücü kaynağı sağlayan Dijital Dönüşüm Kampı ve Web Yazılımcılığı meslek edindirme kursu mezunları Siemens başta olmak üzere Hitit Yazılım, Etiya Bilişim, Netaş ve Bilin Yazılım firmalarında çalışmaya başladılar.

Türkiye’nin ilk ve tek nitelikli engelli iş gücü kaynağı sağlayan meslek edindirme kursu ile engelli katılımcılar kamp boyunca yazılım eğitimi, kişisel gelişim ve uygulamalı atölyelere katılarak başarı ile eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldılar.

 

 

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z