Engellilere ücretsiz çağın en çok aranan Engelliler Bilgisayar Programcılığı (Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı) mesleğinde iş fırsatı. Çok yoğun ilgi gören ve bilişim dünyasında kariyer fırsatları yakalamak isteyen 10 şanslı engelli adaylar aranıyor.

Engelsizkariyer.com, Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Siemens ve Smartpro Bilgisayar Akademisi işbirliği ile engellilere 5. kez dijital dünyanın kapılarını açıyor. 20 kursiyere 392 saatlik “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” eğitimi verilecek. Kursun 10 kişilik sınıfı için başvurular başladı.

Nitelikli işgücü ihtiyacı her geçen gün artan dijital dünyada kariyer yapmak isteyen engelli adaylar, iş fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız  info@engelsizkariyer.com adresine CV’lerinizi gönderebilirsiniz.

Ücretsiz 3 aylık kursa katılacak olan engelli kursiyerlere günlük cep harçlığı, kursu başarı ile tamamlayan ve sınavı geçen engelli kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma/sertifika verilecek.

Düzenlenen kursda verilecek eğitimin piyasa değeri haftalık 1 kursiyer başına 8.000 – 10.000TL.’dir. Bu kursda eğitimler, engelli kursiyerlere en kaliteli bilgisayar laboratuarında en iyi eğitmenler tarafından proje kapsamında ücretsiz olarak verilecektir. 392 saatlik Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı eğitimi ile birlikte Engelsizkariyer.com Akademi ve Türkiye’nin önde gelen kariyer ve insan kaynakları uzmanları ile birlikte hazırlanan  kişisel gelişim eğitimleri de verilecek. Proje sahip olduğu gücü ve potansiyeli ile engelli kursiyerlere kariyer basamaklarında benzersiz avantajlar ve fırsatlar elde etmelerini sağlayacak.

Engelsizkariyer.com, sahip olduğu (firma/işveren portföyü) potansiyeli ile engelli kursiyerleri sektörün önde gelen markaları ile tanıştırarak iş fırsatlarına ulaşma ayrıcalığı sunacak.

Gelişen bilişim dünyası yaşamımıza yeni yeni sektörler ve iş alanları kazandırıyor. Bilişim Teknolojileri (BT), beden gücü gerektirmeyen masa başında bilgisayara yatkınlıkları olan engellilerin istihdama kazandırılmasında büyük olanaklar ve kolaylıklar sunuyor. Projenin bu anlamda istihdama katkısı 2012 yılından bu yana düzenlediğimiz kurslarla bilgisayar programlamacı (web yazılımcıları) arasına nitelikli ve vasıflı engellilerin kazandırılmasını sağlamaya devam etmek.

Kurs proje esasına dayalıdır. Bu projeyle engelliler, iş sorumluluğuna sahip, sevdikleri işlerde, sektöre ve firmalara verimlilik ve devamlılık getiren son derece başarılı bir işgücü kaynağı oluşturacak. Bilişim teknolojileri dünyasında artan iş kolları içinde en çok bilgisayar programlamacı (web yazılımcılığı) bilen elemanlar arandığı bilinmektedir. Bu durumda başarılı çalışanlar için işin sürekliliğini de beraberinde getirmektedir. Engellilerin bu konuda uzmanlaşmaları ve başarılı olmaları sektörde daha çok engellinin istihdamını teşvik edecek büyük bir iş potansiyeli oluşturacaktır.

 

Kursa başvuru yapacak adaylarda aranan kriterler:

-Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

-Emekli olmamak,

-En az lise mezunu olmak,

-Yaş aralığı 18-35 yaş arasında olmak,

-Emekli dul ve yetim aylığı almıyor olmak,

-Matematiksel yatkınlığı olmak,

-%40-%60 oranı üzeri işitme engelli olmamak,

-%40-%60 oranı üzeri görme engelli olmamak,

-24 ay içinde İŞKUR'un açmış olduğu Meslek Edindirme Eğitimlerine katılmamış olmak,

-Kamudan her hangi bir ad altında maaş almıyor olmak,

-Sosyal güvenceli olarak bir işte çalışıyor olmamak şartları aranmaktadır.

İlgililere duyurulur.

 

Daha fazla bilgi için:

www.engelsizkariye.com

Tel: 0 212 505 5 605

Hemen başvuru yapmak için linki tıklayın: https://www.engelsizkariyer.com/IlanGoster.aspx?JobID=510

NOT: Özgeçmişini gönderen adaylarla yapılacak mülakatlarda yanlarında engellilik raporlarını da hazır bulundurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Resim: Bilgisayar Programcılı İŞKUR Meslek Edindirme Kursu Başvurusu.

 

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z