Orhun Akar, "Özgüven Ve Cesaretimi Size Borçluyum"

Orhun Akar – Adana

TürkNet – Jr. Database Admin

Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

Merhaba, adım Orhun Akar. Çukurova Üniversitesi yüksek lisans finans ve lisans istatistik bölümü mezunuyum. Engel oranım %43, engel grubum ise kanser tedavisinden dolayı oluştu. Şu anda TürkNet şirketinde Jr. DataBase Admin olarak çalışıyorum.

İlk iş arayışınız ne kadar sürdü ve bu süreç içinde neler yaşadınız?

İlk iş arayışım yaklaşık 2.5 yıl sürdü ve gerçekten benim için çok zor bir süreçti. Çalıştığım firmalar niteliklerime uygun değil genellikle basit işler yapmamı istediler. Yine de kendimi geliştirdim. Engelsizkariyer’in Siemens ile birlikte yaptığı Dijital Dönüşüm Kampı’na katılarak yazılım sektöründe ilerleme fırsatı ile hayalime kavuştum. 4 ay özel tasarlanmış yazılım eğitimleri kendimi geliştirme fırsatı yakaladım. Şu an durumumdan çok memnunum.

Şuan ki işinizi nasıl buldunuz?

Engelsizkariyer.com aracılığı ile yakaladığım bilişim sektörü deneyimimi TürkNet’de sürdürüyorum.

Engelli adayların iş arayışlarında en çok dikkat etmelerini istediğiniz önerileriniz neler?

Benim kişisel görüşüm, kendilerini hiçbir alanda acındırmamalılar. Firmalarla görüşme yaparken ya da çalışırken engellilik durumlarını değil yeteneklerini anlatarak kendilerini öne çıkartmalarını öneririm. Özgüven eksikliğine karşı da iş fırsatlarını iyi değerlendirip yeteneklerini ortaya koymalılar.  

Engelsizkariyer.com'un “Bireysel Üye” olarak size sağladığı kolaylıklar ve avantajlar neler?

Engelsizkariyer.com’un benim için önemi ve değeri bambaşkadır. Her zaman Mehmet Kızıltaş ve Hasibe Kızıltaş’ın mentörlük ve koçluk desteklerini alarak kişisel ve sosyal becerilerimi geliştirme ayrıcalığı yaşadım ve halen de yanımda oldukları bilmek bana iş hayatımda güven veriyor.
Engelsizkariyer.com’a sonsuz teşekkürler.

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z