Vural, "Hayalimdeki İşi Engelsizkariyer.com'da Buldum."

Ensari Vural - İstanbul

Siemens - Otomasyon Mühendisi

Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

Merhaba, adım Ensari Vural 1987 doğumluyum. Elektrik elektronik mühendisiyim. Böbrek yetmezliği rahatsızlığım var ve şu anda Siemens’te 4 yıldır test otomasyon mühendisi olarak çalışıyorum.

İlk iş arayışınız ne kadar sürdü ve bu süreç içinde neler yaşadınız?

İlk iş arayışım elektrik elektronik mühendisi olarak üniversiteden mezun olduktan 5 ay sonra ilk işimi buldum. Yeni mezun ve tecrübeli olmadığım için birçok firmaya CV’ mi gönderdim. Çok fazla beklenti içine girmeden biraz şansımın da yardımıyla İstanbul Havalimanı’nda elektrik mühendisi olarak ilk kariyer fırsatımı yakaladım. İlk işimi lisans mezunu, mücadeleci ve yeteneklerime uygun iş arayışımda kararlı duruşum ile çok fazla sıkıntı yaşamadan buldum.

Şuan ki işinizi nasıl buldunuz?

Şu an ki işimi Engelsizkariyer.com aracılığıyla buldum. Yazılıma merakım olduğu için bu alanda kariyer yapma isteğim tecrübeli olmadığım için birçok firma ile yaptığım mülakatlarda uygun görülmedim. Engelsizkariyer.com’un Siemens iş birliği ile düzenlediği Dijital Dünüşüm Kampı’na yaptığı başvuru kabul edilince yazılım alanında kariyer yapma hayalim gerçekleşti. 4 aylık özel kurgulanmış yazılım eğitimleri, 6 ay iş başı programı sonrası sürsiz iş teklifi ile Siemens’in çalışanı olarak kariyerimde çok önemli bir başarıya ulaştım.

Engelli adayların iş arayışlarında en çok dikkat etmelerini istediğiniz önerileriniz neler?

Engelli adaylar için genellikle vasıfsız, ofis elemanı ya da nitelikleri dışında işler öneriliyor. Ben de bana gelen yetenek ve kariyer hedeflerime uymayan birçok teklifi geri çevirdim. Özgüvenimi kaybetmeden kendi hedeflerimden vazgeçmeden, sabrederek ve çok çalışarak istediğim işe girdim ve başarılı oldum. Engeli olan adaylara tavsiyem kendi hedefleri ve hayalleri doğrultusunda zorluklarla karşılaşsalar da hiç vazgeçmeden kariyer hedeflerine ulaşabilirler.

Engelsizkariyer.com'un “Bireysel Üye” olarak size sağladığı kolaylıklar ve avantajlar neler?

Engelli adaylar için çoğu zaman yeteneklerine uygun pozisyon ve sektörlerde iş bulmaları bireysel olarak bazen çok zor olabiliyor. Bu yüzden Engelsizkariyer.com sitesi, engellilerin kendi mesleklerinde çalışabilecekleri iş imkanları ve işe girme olasılıkları çok daha yüksek. Ben de Engelsizkariyer.com aracılığı hayalimdeki işi daha kolay bulma fırsatı yakaladım. Fırsatları yakaladıktan sonra iş bize kalıyor biz de çok çalışarak başarılı oluyoruz.

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z