Yeşim Ramazan, 'Engelsizkariyer.com'a sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız…'

Yeşim Ramazan, 'Engelsizkariyer.com'a sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız…'

Yeşim Ramazan - İstanbul Avrupa Yakası
NEBİM Yazılım – Müşteri İlişkileri Uzmanı
 
Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz? (Eğitiminiz, engel grubu, şuanda hangi firmada ve hangi iş pozisyonunda görev alıyorsunuz)
28 Şubat 1982 Iğdır’da dünya ya geldim. Ticaret Lisesi mezunuyum. Ortopedik engelliyim 2 yaşında trafik kazası sonucu sağ bacağımı kaybettim. Şuan da Müşteri İlişkileri Sorumlusu olarak, Nebim Yazılım firmasında çalışıyorum. Müşterilerin telefon vasıtası ile, İnternetten WinEXTRA sitesinden, servise giden danışmanlarımızın yazdıkları Yazılım hakkındaki olumlu/olumsuz istek ve hata referanslarının geri dönüşüm periyodunda görev yapmaktayım. Her referansın onaylanması ile ilgili süreçte izleme görevimin yanı sıra, sonuçlanan her istek ve referansın sonuçlanması ile ilgili kalite sorgulamasını da yapmaktayım. Başarılı sonuçlanan ve müşterilerin çok iyi olarak nitelendirdikleri referansların yanında, orta derecelendirilen referanslar da olmaktadır. Bu referanslar ayrıca değerlendirilmek istendiğinde benim görevim burada başlar. Müşteri ve firmam arasında köprü kurar, referansı tekrar gündeme getirir bu referansın çok iyi değerlendirme notu alınmasına kadar araştırma çalışmalarım devam eder.
İlk iş arayışınızda ne kadar süre iş aradınız ve bu süreç içinde neler yaşadınız? ( deneyim ve problemleriniz)
Benim şansızlığım kriz dönemine denk gelmesi oldu ama hiç umudumu yitirmedim 4 ay işsiz kaldıktan sonra engelsiz kariyer com sayesinde kendi branşımda iş buldum. Tabi ilk başta engelli insanlara bakış açıları farklıdır ben bunun öyle olduğunu düşünmüyorum her insanının her zaman bir şansa ihtiyacı vardır engelli kişileri fiziksel özellikle değil de gözlerindeki o ışıltıyı görseler yapabileceklerini göreceklerdir. Ben başardım ve bunu kanıtladım engellimle değil işimle konuşuluyorum .
Şuan ki işinizi nasıl buldunuz?
Şuan ki işim Engelsizkariyer.com aracılığı ile buldum. NEBİM yazılımda iş başı yaptığım günden bu güne kadar, çalışma arkadaşlarım, her soruma içtenlik ve sıcaklıkla yardımcı olduklarını gözlemlemekteyim. İş paylaşımı ve iş yerindeki görev anlayışı ciddiyetle sürdürüldüğünden, sorumluluk alanları belirlenmiş, her kes kendi işinin sahibi olarak çalışıyor ve sorumluluklarından sorumlu tutuluyor. Böyle olunca iş heyecanı her an en üst seviyede kendini gösteriyor. Bu da çalışma şevkimizi kamçılıyor.
Engelli adayların iş arayışlarında en çok dikkat etmelerini istediğiniz önerileriniz neler?
Öncelikle adayların başvurdukları yerlere güvenilir ve size sahip çıkabileceğinize hissediyorsanız başvurun.
Engelsizkariyer.com'un Bireysel Üye olarak size sağladığı kolaylıklar ve avantajlar neler?
Öncellikle Engelsizkariyer.com’a sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız herkese tavsiye ederim engelli arkadaşlarımız yalnız değiller bunu unutmasınlar bize iş konusunda en güvenilir iş bulabilen Engelsizkariyer.com hep bizlerle.
Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z