Genel Koşullar

Bu bölüm özellikle engelsizkariyer.com’un genel kullanım şartlarını, kanuni ve genel sorumluluklarını içerir.

Lütfen, siteyi kullanmadan önce aşağıda yazılı maddeler ve açıklamaları dikkatlice okuyunuz. Sistemi kullanmanız durumunda bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelir. Eğer aşağıda belirtilen şartları kabul etmiyorsanız engelsizkariyer.com'u hiçbir şekilde ve herhangi bir amaçla kullanmayınız!

Bu sayfada bulunan genel kullanım şartlarını engelsizkariyer.com, haber vermeden dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Bu hakkı daima saklı tutar. Siteyi ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da ziyaret ederek okumanız tavsiye edilir.

Site Kullanım Kuralları

Engelsizkariyer.com, verdiği hizmet ve içerikleriyle herkese açık bir sitedir. Siteye sadece engeli olan bireyler, engelli istihdamı sağlayan işverenler sivil toplum kuruluşları üye olabilir. Aksi durumda; kötü amaçlı engeli olmayan bireylerin, en az %40 ve üzeri engelli raporu olmayanların bıraktığı öz geçmişleri dikkate alınmayacaktır.

Aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda sitenin kullanımını engelsizkariyer.com engelleyebilir ve bu hakkı site yönetimi daima saklı tutar. Ayrıca aşağıda belirtilen bazı durumlardan birini yapan ilgili kişi, firma ya da kişiler hakkında engelsizkariyer.com'un her türlü kanuni hakkı saklıdır:

 • Yanlış, eksik, düzensiz ve yanıltıcı bilgilerin, genel ahlak kurallarına uygun olmayan fotoğraf ya da ifadeleri içeren öz geçmiş ya da bilgilerin siteye kaydedilmesi,
 • Özgeçmiş dışı bilgilerin; genel veya özel duyuruların, ticari reklam amaçlı bilgilerin ve üyelik satış/pazarlama taleplerinin kaydedilmesi,
 • Sitede yer alan bilgilerin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması,
 • Siteye kayıt olan üyelere verilen kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşılması,
 • Sitenin güvenliğini tehdit edecek, kullanılan içerik ve yazılım çalışmasını engelleyecek yazılımların yapılması, yapılmaya çalışılması,
 • Olası bir virüs vasıtasıyla sitenin çalışması engellenmesi ya da sabote edilmesi,
 • Size ait olmayan diğer kullanıcı bilgileriyle siteye girilmesi, başkasına ait olan içeriklere müdahale edilmesi,
 • Genel kurallara uygun olmayan her türlü ticari veya kişisel elektronik postanın aynı anda yollanması ve sitenin kilitlenmesine neden olunması hâlinde,

Engelsizkariyer.com, uygun bulmadığı ya da site koşullarını ihlal eden bireysel ve kurumsal kullanıcıların üyeliklerini silme hakkını saklı tutar. Sitede silinen içerikler üzerinden üyeler hiçbir yasal hak iddia etmeyeceğini üye olurken kabul etmiş sayılır!

Sitede Yer Alan İçerik Kopyalanması

 • Sitede sunulan içerik, her türlü bilgi bireysel, kurumsal üye ve genel ziyaretçilerin kişisel kullanımı içindir.
 • Engelsizkariyer.com, özel çıkar ve ticari amaçlar olmamak koşulu ve sadece kendiniz tarafından kullanılmak koşulu ile sadece bir kereye mahsus kaynak gösterilmek şartı ile kopyalanmasına izin verir. Kaynak gösterilmeden kopyalanan içerikler için yasal telif ve hak talebinde bulunma hakkını saklı tutar! Bilgi içeriği ve diğer tüm hizmetlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz asla kullanılamaz!
 • Engelsizkariyer.com’un içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır! Bu sitede yer alan her türlü bilgi ve hizmet ticari amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeden kullanılamaz.
 • Engelsizkariyer.com’un haberi olmaksızın portala link vermek, portalda yayınlanan herhangi bir bilgi ya da öğeyi başka bir internet sitesinde yayınlamak ve kullanmak kesinlikle yasaktır!
 • Bu sitenin tasarımı ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın kullanılması, kopyalanması kesinlikle yasaktır. Aksi halde kanuni girişimler yapılacaktır.
 • Sitedeki yazılım ve tasarımlar özel olduğu için her hakkı engelsizkariyer.com’a aittir.

Engelsizkariyer'in Sorumlulukları

 • Site içinde yer alan, üye olan kişi ve firma bilgilerinin içeriğinden engelsizkariyer.com asla sorumlu tutulamaz.
 • Site içinde önceden haber vermeden istediği değişiklikleri yapma hakkı engelsizkariyer.com’a aittir. Bu sitede yer alan bilgilerle ilgili her türlü risk kullanıcılara aittir.
 • Öz geçmişini sitede bulunduran aday ya da kullanıcı, özgeçmişinde bulunan her türlü bilginin tek sorumlusudur. Aday bu bilgileri kendi oluşturduğunu ve her türlü bilginin doğru olduğunu kabul etmektedir.
 • Engelsizkariyer.com hiçbir zaman bir işveren değildir, sitede yer alan öz geçmişler sitemizin sorumluluğu altında yer almamaktadır. Firmaların ilanlarına başvuru yaparak, bireysel üye olarak CV’sini veri tabanında aktif tutanların kendi vasıtasıyla iletişim ve paylaşıma geçen özgeçmiş sahibi, bütün sorumluluğu üzerine almış olur.
 • Engelsizkariyer.com, site yazılımının her türlü hatadan arınmış olduğunu ve sitede herhangi bir virüs yer alıp almadığı konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı engelsizkariyer.com'a bu konu ile ilgili bir sorumluluk yüklenemez.
 • Engelsizkariyer.com bu sitede yer alan her türlü bilgi, haber, makale ve diğer materyal ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Bu sitede yer alan diğer yönlendirme ya da bilgilendirme bağlantıları olan -linkler- ile ilgili her türlü risk her zaman kullanıcıya aittir.
 • Engelsizkariyer.com özgeçmişinize bağlı olan bütün bilgileri KVKK kapsamında gizlilik prensiplerine bağlı kalmak koşulu ile sitede üye olan firmalarla etkili sonuçlar oluşturmak amacı ve pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.

Sosyal girişimcilik markası olarak bizleri tercih ederek engelsizkariyer.com’a gösterdiğiniz ilgi, güven duyduğunuz ve kapsayıcılık kültürümüzün ortağı olduğunuz çok teşekkür ederiz.

Engelsiz Kariyer

Türkiye’nin İlk Kapsayıcı Engelli İstihdamı Markası

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z