Türkiye'nin En Büyük Engelli İstihdamı Buluşması: Engelsiz Kariyer Günleri

Resim: Engelsiz Kariyer Günleri'ne katılan Halkbank standında engelli adaylar masada oturmuş iş görüşmesi yapıyor. Diğer adaylar da ayakta ya da oturarak sıra bekliyorlar.

İş dünyasının en iyi firmalarında iş ve staj fırsatları sadece engeli olan yetenekler için Engelsiz Kariyer Günleri'nde!

Engelsiz Kariyer Günleri, firmalarına engelli yetenekler kazandırmak isteyen insan kaynakları profesyonelleri ile iş veya staj fırsatlarına ulaşmak isteyen engelli adayları bir araya getiriyor. Sektörün öncü firmalarına doğrudan ulaşma ayrıcalığı yaşayan engelli adaylar kariyer fırsatlarına daha kolay ulaşabiliyor.

Engelsiz Kariyer Günü’nde engellilerin profesyonellerle bilgi alışverişi sağlayabileceği firmaların insan kaynakları profesyonelleri ile yüz yüze mülakatlar yapacağı engellilere özel bir etkinliktir.

Her yıl 1500 engeli olan adayların katıldığı, 600’den fazla engeli olan adayların iş fırsatlarına firmalarımızın da nitelikli adaylara kolaylıkla ulaşmalarına aracılık eden Engelsizkariyer.com, Engelsiz Kariyer Günleri İstanbul’da geleneksel olarak EYAF EXPO - Engelsiz Yaşam Fuarı’nda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne denk gelen haftada 4 gün düzenleniyor. Ayrıca İstanbul Anadolu Yakası’nda, Bursa’da, Ankara’da ve Eskişehir’de de Engelsiz Kariyer Günleri ile engelli adaylarımızla firmalarımızı bir araya getirdik. Engelsiz Kariyer Günleri, proje odaklı her ilde de düzenlenebiliyor.

İŞKUR Özel İstihdam Bürosu Engelsizkariyer.com, EXPO EYAF Engelsiz Yaşam Fuarı ve Yasadikca.com’un katkılarıyla düzenlenen kapsayıcı ve erişilebilir engelli istihdamı için işgücü piyasasının ilk ve en büyük buluşmasıdır.

Türkiye’nin kapsayıcı engelli istihdamı ve engelliler insan kaynakları ve kariyer sitesi Engelsizkariyer.com, ilk kez 2008 yılında firma insan kaynakları profesyonellerini bir araya getirdi. İş ya da staj fırsatlarına ulaşmak isteyen engelli adayların 30’a yakın farklı sektörlerden oluşan global ve ulusal öncü firmalara aynı mekânda kolaylıkla ulaşabilme ayrıcalığına kavuştu. İK işe alım yöneticilerinin katıldığı Engelsiz Kariyer Günleri, ayrıca istihdamda yeteri kadar fırsat bulamayan görme, işitme, epilepsi, disleksi, zihinsel (özel gereksinimli), tekerlekli sandalye kullanan ortopedik engelliler ve farklı süreğen (kronik) hastalığı olan tüm engellilerin firmalarla tanışma ve kendilerini tanıtma fırsatlarına ulaşarak farkındalık ile ön yargının istihdama dönüştüğü çok önemli başarılara imza atıyor.

Engelsiz Kariyer Günü'nde yeni bir iş ile kariyer yolculuğuna çıkmak için sektörün öncü firmaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve firmalara kariyer hedeflerin ile ilgili merak ettiklerini doğrudan sorabilirsiniz. Eğer iş ve staj arıyorsan Engelsiz Kariyer Günü'ne katılarak firmalarla tanışarak engelli çalışanlarına sağladıkları özel iş pozisyonları hakkında detaylı bilgi alabilir ve bu pozisyonlara hemen başvuru yapabilirsin. Engelsiz Kariyer Günü'nde hazırlanacak olan özgeçmişini doğrudan firmalara elden teslim ederek başvuru sürecini hızlandırmak için sizi bekliyoruz.

Engelsiz Kariyer Günleri boyunca erişilebilirlik kapsamında her engel grubundan engeli olan yeteneklerimizin bağımsız ve özgürce iş görüşmelerini yapmalarına imkan sağlayan hizmetler sunuyoruz. QR kodu ile CV gönderme ve başvuru yapma, kolaylaştırıcı destek ekibimiz ile işitme engeli olan yetenekler için profesyonel tercümanlarımız ile işaret dili desteği, görme engeli olan yeteneklerimiz için de sesli betimleme rehberlerimiz etkinlik boyunca ücretsiz hizmetler sunuyor.

Engelsiz Kariyer Günleri'nde sizi neler bekliyor!

Firmalar için;

  • Farklı engel grubundan yeteneklerle yüz yüze tanışma ayrıcalığı,
  • Ulaşmakta güçlük çektiğiniz yüzlerce engeli olan adaylarla mülakat ve doğrudan iş teklifi kolaylığı,
  • İş ya da staj arayan engeli olan yeteneklere hızla ulaşarak istihdam sürecinizi kolayca tamamlama,
  • QR kodu ya da özel CV ile hızlı başvuru toplama,
  • Çeşitlilik ve kapsayıcılığı odağına alan Engelsiz Kariyer Günleri'nde farkındalık kazanma,
  • Nitelikli ve doğru adaylara ulaşarak engelli istihdamında sürdürülebilirlik sağlama.

 

Adaylar için;

  • Ulaşmakta güçlük çektiğin onlarca firmaya kolaylıkla ulaşma,
  • Firmaların insan kaynakları işe alım profesyonelleri ile birebir tanışma ve yüz yüze mülakat ayrıcalığı,
  • 30 firmadan iş ve staj imkanlarına ulaşma kolaylığı,
  • İş dünyasına dair merak ettiğin tüm sorulara doğrudan cevap bulma.

 

Başvuru ve katılım için bize ulaşabilirsiniz.: info@engelsizkariyer.com | 0 212 505 5 605

Lütfen düzenlediğimiz etkinleri yakından öğrenmek ve kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edin!

facebook.com/engelsizkariyer

twitter.com/engelsizkariyer

linkedin.com/company/engelsizkariyer

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z